Deváťáci v Praze

5. června naši deváťáci vstávali velmi brzy. Sraz byl již 5.15 hod na vlakovém nádraží ve Starém Městě, odkud jsme se vydali na tři dny poznávat „matičku“ Prahu. Cesta ubíhala rychle, řízky a jiné dobroty voněly celým vlakem 😊 (pochvala maminkám). Cestu metrem jsme zvládli, i když hned s první kontrolou lístků (která bohužel nebude poslední – asi jsme se moc líbili 😊), odložení kufrů na hotelu a exkurze může začít! A kde jinde, než na Václavském náměstí, které už bylo pořádně rozehřáté. Člověk aby hledal trochu stínu.  Směr byl jasný – Orloj, Staroměstské náměstí, Židovská čtvrť. To už se blížil čas obědu. Hurá, oběd, limonáda. Teplota stoupala a to jsme byli teprve v půlce dne. Ještě, že jsme se osvěžili v salonu zmrzlin, mňam! Po obědě nás čekala prohlídka Národního divadla, kterou jsme začali v hledišti a skončili ve sklepě, u kamenů, které byly použity na výstavbu ND. Byl tam jeden i z Buchlovic. Měli jsme štěstí, zrovna chystali scénu na večerní představení. V divadle jsme se trochu zchladili, ale čas byl neúprosný a už čekali na prohlídku další hosté. Náš další cíl byl Petřín. Zubačkou jsme vyjeli nahoru, všude stromy, i chládek jsme našli a trochu odpočívali, povídali. Aby ne, to už jsme měli v nohách asi 10km.  Zmrzlina a domácí limonáda přišla vhod. Zablbnout jsme si zašli do zrcadlové síně. A po odpočinku už jen cesta dolů, na metro, ubytovat se, umýt se a nachystat se na společnou večeři. Už jsme měli hlad. Každý si vybral dle svého gusta a po dobré večeři na kutě, dyť jsme měli v nohách 18km.

Druhý den ráno, po vydatné snídani, jsme se vydali na Pražský hrad. Počasí nám opět přálo, takže opalovací krém, voda a kšiltovka už byla nutností. Prohlídku na Pražském hradu jsme začali v obrazárně, pokračovali katedrálou Sv. Víta, Vladislavským sálem a ukončili jsme ji výstavou Příběh Pražského hradu. Chybět nemohla ani Zlatá ulička a Zámecké schody. To už bylo pozdní odpoledne, čas na nějakou dobrotu a poté už honem na hotel, dát se do gala na večerní představení. Legenda Holmes, tak se jmenovalo muzikálové představení v hudebním divadle Karlín, na které jsme, po vydatném dešti, který nás naštěstí zastihl na hotelu, vyrazili. Všem to moc slušelo! A krásným večerním hudebním programem jsme ukončili druhý den v Praze. Před námi poslední den.

V pátek, jelikož jsme toho chtěli ještě dost stihnou, jsme museli brzy vstávat, posnídat, sbalit se. Na některých už byla vidět únava. Za 2 dny jsme v nohách měli již něco málo přes 30 km! Poslední den jsme si nechali na prohlídku Karlova mostu, Muzeum Karlova mostu a plavbu lodí. Od kapitána jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o stavbě Karlova mostu. Projeli jsme i Čertovku a hledali okno, odkud ve filmu „chobotničky – zelenej a modrej“ vyhazovaly piano z okna. Na lodi jsme všichni dostali nanuky, které všem v horku přišli vhod. A už rychlý přesun na Vyšehrad, kde jsme zavítali na „Slavínský hřbitov“, na kterém jsou pohřbeny slavné osobnosti. Našli jsme hrob Waldemara Matušky, Radka Brzobohatého. No a samozřejmě jsme nemohli minout pověstnou skálu, odkud skákal Šemík.

A to byl poslední bod naší exkurze v Praze. Teď už jen pro kufry a směr Hlavní vlakové nádraží.

Vlak se zpožděním, v pátek chvíli před devátou hodinou večer zastavil ve Starém Městě, kde už čekali na své ratolesti rodiče.

Z výletu jsme se vrátili všichni v pořádku, plní dojmů a zážitků. Byla to vlastně poslední možnost, kdy byla celá třída pohromadě před tím, než se rozutečou na střední školy.        

Ještě musím velmi poděkovat paní učitelce Šmolové, která byla naším průvodcem putování Prahou, za informace, které jsme díky ní získaly.  

Celkový počet nachozených kilometrů za 3 dny byl 42!!!!!!

P.S. Bylo to s Vámi bezva, děkuju. P.G.

dav
rbt
rbt
rbt