UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY STRÁVNÍKY ZŠ BUCHLOVICE

V týdnu od 24.6. do 27.6.2019 se obědy ve školní jídelně budou vydávat pouze od 11:30hod. do 12:30hod.!!! V pátek 28.6.2019 /konec školního roku/ se bude vydávat oběd ve školní jídelně pouze od 11:15hod. do 12:00hod.!!! Máte-li zájem v pátek 28.6.2019 o oběd, přihlaste se u vedoucí školní jídelny, internetové objednávání stravy nebo přes e-mial…

ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2019 – 2020

Základní škola a Mateřská škola Buchlovice oznamuje, že SLAVNOSTNÍ PŘIVÍTÁNÍ PRVÁČKŮ se koná v pondělí 2. 9. 2019 v 9:00 v zámecké obřadní síni. Těšíme se na vás! Základní škola a Mateřská škola Buchlovice oznamuje, že SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019 – 2020 pro žáky 2. – 9. třídy se koná v pondělí 2. 9.…

Informace ze školní jídelny

Základní škola a Mateřská škola Buchlovice oznamuje žákům, kteří se budou stravovat ve školní jídelně ve školním roce 2019/2020, ať se přihlásí do čtvrtku 29. 8. do 14hod. na tel. 572 595 243, emailem saratova@zsbu.cz nebo přes internetové objednávání stravy. Pro žáky se začne vařit od úterý 3. 9. 2019. Noví zájemci o stravování /převážně…

KRÁSNÉ PRÁZDNINY

Vážení rodiče a přátelé školy, děkujeme Vám za celoroční přízeň a spolupráci v tomto školním roce. Přejeme Vám příjemně prožité dny  Vašich dovolených a těšíme se na spolupráci v příštím školním roce. Všem našim žákům, pedagogům i správním zaměstnancům přejeme  krásné letní dny prožité v pohodě a spokojenosti. Vedení ZŠ

Na pobřeží jižní Anglie

V úterý 21. května se skupina žáků naší školy vydala na poznávací zájezd do Anglie. Nejeli jsme sami, společně s námi cestovali za poznáním také kamarádi z Boršic a Podivína. Dobrodružství začalo v dopoledních hodinách, kdy jsme před školou nasedli do autobusu, zamávali rodičům a spolužákům a vyrazili směr Německo, Belgie a Francie. Z francouzského přístavu Calais jsme projeli…

Návštěva u vojáků v Bučovicích

Buchlovičtí občané dobře znají vojáky z Bučovic, kteří pravidelně na oslavách osvobození Buchlovic předvádí vojenskou techniku i své bojové umění. Naši žáci měli příležitost v pátek 14. 6. 2019, kdy v bučovických kasárnách probíhal Den otevřených dveří nahlédnout do zákulisí vojenské posádky. Vojáci byli samozřejmě perfektně připraveni, a předvedli dětem nejen svou práci, ale také…

Pomoc dětem

Žákovský parlament bude ve čtvrtek 20. 6. 2019 prodávat ve škole dárkové předměty: gumové náramky, magnetky se zvířaty, přívěsky na klíče, balíčky kávy (cena za 1 kus: 30 až 40,- Kč). Sbírka je na pomoc nemocným dětem a probíhá ve spolupráci s organizací Život dětem. Děkujeme za Váš příspěvek.

Lidice pro 21. století

V letošním školním roce se 9 žáků naší školy zapojilo do soutěže Lidice pro 21. století. V této mezinárodní soutěži jsme letos dosáhli nečekaného úspěchu. V obrovské konkurenci se dvě naše žákyně: Světlana Šalplachtová ze 7. třídy a Štěpánka Večeřová z 8. třídy dostaly do finále. V jejich kategorii soutěžilo více jek tisíc soutěžících a…

Přírodovědná učebna chemie, fyziky, přírodopisu

Operační program:                       Integrovaný regionální operační program (IROP) Registrační číslo projektu:          CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_063/0004223 Prioritní osa IROP:                        Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů Specifický cíl:                                 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení Výzva ŘO IROP:                             č. 47 Infrastruktura základních škol SVL Příjemce dotace:                          Městys Buchlovice Hlavním…

Jaderná elektrárna nebo vodní?

V pondělí 10. 6. se žáci 8. a 9. ročníku naší školy vydali na velmi zajímavé exkurze a to do Jaderné elektrárny Dukovany a do přečerpávací Vodní elektrárny Dalešice. Jaderná elektrárna Dukovany je první provozovanou jadernou elektrárnou na území České republiky. V informačním centru byl pro žáky připraven výukový program a zajímavá expozice. Žáci se dozvěděli, jak…