Zdraví životní styl a péče o sebe

Žáci 9. tříd měli možnost zúčastnit se přednášky Zdravý životní styl a péče o sebe. Třída 9. A měla danou přednášku v pondělí 6. 11. 2017 a třída 9. B v pondělí 13. 11. 2017. Tato aktivita proběhla v rámci rozšiřující vzdělávací oblasti v rámci RVP – výchova ke zdraví.

Studentky Střední školy služeb z Uherského Hradiště pod dohledem vyučujících odborného výcviku, seznámily naše žáky s postupným vývoje péče o tělo, o sebe a celkově s pohledem na hygienu a krásu v jednotlivých historických obdobích. Součástí přednášky bylo i upozornění na negativní vliv kouření, pití alkoholu a požívání návykových látek na zdraví člověka.

Asi nejzajímavější byla pro všechny ukázka líčení, kdy si některé žákyně dokonce prakticky vyzkoušely, jak nalíčit kamarádku.

Mgr. Šmolová Helena