Recyklohraní

Patříme mezi 100 nejaktivnějších škol!

Naše škola je již od roku 2008 zapojena do zajímavého školního programu Recyklohraní, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim, aby se osobně zapojili do zpětného odběru elektroodpadu.

Recyklohraní logo

Žáci přinášejí do školy použité baterie a nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například staré mobily, kalkulačky, fény, varné konvice, holicí strojky, elektrohračky, drobné počítačové vybavení, discmany, MP3 přehrávače, kabely, nabíječky – zkrátka vše podobné, co se vejde do připravených sběrných nádob, jimiž byla naše škola pro tento účel vybavena).

Kromě toho se naši žáci v rámci programu Recyklohraní zapojují také do menších projektů, zábavných her, soutěží, výtvarných a fotografických úkolů či kvizů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které organizátoři programu průběžně zadávají.

Za splněné úkoly a každý nasbíraný kontejner s elektroodpadem a bateriemi získává škola body. Ty lze proměnit za celou řadu cen z katalogu odměn, mezi nimiž jsou různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas.

V červnu tohoto roku jsme proměnili úctyhodných 4034 nasbíraných bodů za nový laboratorní mikroskop v hodnotě 4990,- Kč. Ale to není všechno. Z celkového počtu 2400 zapojených škol jsme se zařadili mezi 100 nejaktivnějších a obdrželi diplom a dárek navíc – hezké nástěnné hodiny.

Ecobat

Ani tyto úspěchy nás nenechaly usnout na vavřínech. V novém školním roce jsme za tři měsíce nasbírali více než 700 kg elektrozařízení a 25 kg baterií a splnili zadaný náročný úkol. Výsledkem našeho snažení je stav našeho konta – 7 321 bodů!

AsekolPokud se vám myšlenka Recyklohraní líbí, můžete naši školu v programu snadno podpořit i vy. Máte-li doma vybité baterie, vysloužilé drobné elektrospotřebiče, či starý nepotřebný mobil, přineste je do školy.

Vy se zbavíte přebytečných věcí, my zajistíme jejich recyklaci a navíc i díky vám získáme další cenné body.

www.recyklohrani.cz

Ukázky práce žáků v tomto projektu

Černá skládka Buchlovice
Skládky – mapa