MIKROREGIONÁLNÍ EXKURZE

V úterý 13. června se osm vybraných žáků naší školy zúčastnilo společně se žáky všech okolních základních škol Mikroregionu Buchlov první společné přírodovědné exkurze. Vznikla tak nová tradice. Učitelé přírodopisu z Velehradu, Tupes, Buchlovic, Boršic a Osvětiman se totiž dohodli na pravidelné spolupráci. Budou každý rok společně vyrážet do okolní přírody a poznávat tak různá zajímavá místa našeho mikroregionu. Letos se exkurze uskutečnila v okolí obce Divoky u Zdounek na Kroměřížsku, kde byla vybudována zajímavá naučná stezka zaměřená na různé biotopy Chřibů. Účastníci exkurze si užili prosluněné dopoledne v krásné přírodě. Po návratu je však čeká ještě úkol – seznámit ostatní žáky své školy s navštívenou lokalitou, a tím zvýšit povědomí o zajímavostech mikroregionu.