Den s Armádou ČR

V pátek 11. května 2018 se na školním hřišti krátce rozezněly sirény a najížděla auta Armády ČR. Začínal náš projektový den v rámci vzdělávací oblasti Obrana státu. Tento projektový den byl naplánován pro žáky 6. – 9. tříd.

Vojáci vytvořili čtyři stanoviště – chemici, zdravotníci, sebeobrana a beseda o armádě a vojenských misích. U chemiků se žáci seznámili s nebezpečím použití chemických zbraní a mohli si dokonce vyzkoušet protichemický oblek. U zdravotníku si zopakovali zásady poskytování první pomoci. Někteří si osobně vyzkoušeli i přenos v nosítkách. V rámci sebeobrany zase prošli základní „výcvikem“, jak se ubránit a vyprostit při napadení.

Tato akce byla uskutečněna v součinnosti s Velitelstvím Pozemních sil a velením 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice. Ráda bych za spolupráci poděkovala především majoru Lumírovi Svobodovi, který nám pomohl tento projektový den zajistit.

Poděkování patří taktéž všem vojákům, kteří se na úspěšné akci podíleli:

nadrotmistr. Jaroslav Lenhart – velitel skupiny

rotmistr Jakub Svoboda

rotný Jiří Dudešek

četař Pavel Svoboda

četař Zbyněk Kordula

četař Jindřich Büchler

Těšíme se, že spolupráce s AČR bude pokračovat i v příštích letech.

Mgr. Helena Šmolová

Obrana státu - POKOS Den s Armádou ČR