Čtenářský klub – ZŠ a MŠ Buchlovice

Někteří žáci čtvrté třídy navštěvovali na naší škole Čtenářský klub. Zde se seznamovali s různými dětskými knihami a jejich autory, také poznávali neznámé i známé ilustrátory. Ve Čtenářském klubu se učili mít kladný vztah ke knihám, ale především se dozvídali něco nového a zajímavého. Kromě čtení knih zde vyplňovali různé osmisměrky, křížovky, rébusy a sestavovali komiksy. Vyhledávali odpovědi na předem přichystané otázky, které se týkaly zrovna přečtené pasáže z knihy.

Tyto aktivity mohli vykonávat jak ve školní, tak i v místní knihovně.

V místní knihovně je paní knihovnice Mgr. Dagmar Možná seznámila nejen s chodem obecní knihovny, ale také dětem předkládala nové dětské knihy, které ve školní knihovně nemáme. Žáci zde pracovali na projektu z krásně ilustrovaných knih o Mnichově a Hongkongu, kde vyhledávali informace o životě, architektuře a historii těchto měst. Už se zase těšíme na nová dobrodružství s knihou v ruce.

Mgr. Anna Petrášová