Solideo

V pátek 13.10. se na naší škole uskutečnil „Výchovný koncert jinak“ – Solideo. Instrumentální pořad s historickými hudebními nástroji, provázený poutavým komentářem. Žáci se mohli na chvíli přenést do doby baroka. Největší zájem vzbudily hudební nástroje ze zvířecích rohů – gemshorny. Děkujeme skupině Solideo za krásný hudební zážitek.

Osvětim – svědomí lidstva

Žáci 8. a 9. tříd se ve čtvrtek 12. 10. 2017 zúčastnili dějepisného vzdělávacího programu „Osvětim – svědomí lidstva“. Navštívili jsme koncentrační tábor Osvětim – Auschwitz I. a Auschwitz II. – Birkenau. Žáci měli možnost podrobněji se seznámit s životem v táboře, s osudy vězňů a zavražděných Židů. V rámci prohlídky jsme navštívili také pavilon věnovaný obětem z Československa.

Prohlídka koncentračního tábora byla pro každého velmi silným zážitkem. Je důležité, aby oběti holocaustu nebyly zapomenuty. Tato temná část historie musí zůstat varování pro další generace, aby se nic podobného víckrát nemohlo opakovat.

Mgr. Šmolová Helena

POZOR! Změna termínu schůzek 5.-9. třídy

Vážení rodiče,
informuji vás o změně termínu schůzek 5.až 9. ročníku.
Z technického důvodu bude mít 5. – 9. ročník třídní schůzky v úterý 3.10.2017 v 16:00.
Termín pro 1. – 4. třídu zůstává 26.9.2017.
Děkuji za pochopení

Klub mladých čtenářů

I v letošním školním roce si děti po dohodě s rodiči mohou objednávat knihy z katalogů Albatros a Egmont. Katalogy vychází čtvrtletně.

Pokud si nějakou knihu z katalogů vyberete, vyplníte objednávkový list na konci katalogu. Dítě objednávku donese do školy a odevzdá třídní p. učitelce (prvňáčci) nebo p. uč. Šocové (3. třída). Knihy se platí až při jejich výdeji – ne při odevzdání objednávky. Po doručení knih do školy děti dostanou lístek s cenou. Teprve pak přinesou peníze na zaplacení .

KKF Podzim 2017                         Katalog KMČ Podzim 2017

Objednávky z podzimních katalogů je nutné odevzdat do pátku 15. 9. 2017 (včetně).

Zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku pro žáky 2. – 9. tříd se koná v pondělí 4. 9. 2017 v 7:50 na školním dvoře. Sraz žáků je v 7:45 před školou.

S sebou psací potřeby.

Zahájení školního roku pro 1. třídu

Ředitelství ZŠ a MŠ Buchlovice zve všechny budoucí prvňáčky, jejich rodiče i prarodiče na:

„Slavnost přivítání prvňáčků“, která se koná 4. 9. 2017 v 9:00 v zámecké obřadní síni.

Informace ze školní jídelny

Vedoucí školní jídelny oznamuje, že do odvolání nelze z technických důvodů provádět přihlášení na obědy přes internetoví objednávání stravy.

Obědy objednávejte telefonicky nebo přes e-mail školní jídelny.

 

Děkujeme za pochopení.