Pozvánka

Vážení rodiče žáků 9. třídy. Rádi bychom Vás pozvali na již 3. ročník závěrečných prezentací absolventských prací žáků 9. ročníku, který se uskuteční ve čtvrtek 14. června a v pátek 15. června od 8.00 hod. v budově ZŠ. Všichni žáci se pečlivě připravovali a tak se můžeme těšit na velmi zajímavá témata. Prezentace jsou rozděleny do 3 sekcí – výchovy, humanitní a přírodovědná sekce.  Nejlepší práce v každé kategorii budou ohodnoceny hodnotnými cenami.

Beseda s Policií ČR

I letos proběhlo na naší škole již tradiční setkání se zástupci Policie ČR.

Žáci 5. třídy besedovali s por. Bc. Milenou Šabatovou o práci policistů, pravidlech bezpečného chování a problematice šikany a kyberšikany.

Pro žáky 7., 8. a 9. tříd si Policie ČR letos připravila zajímavé setkání s policistou psovodem a jeho psem Violkou. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o práci policejního psa, byli seznámeni s problematikou a nebezpečím drogové závislosti. Zejména skutečné případy, o kterých jim policista vyprávěl, děti snad přesvědčily o tom, jak je droga záludná a nebezpečná. Nejzajímavější však určitě byla praktická ukázka spolupráce psovoda se psem, který plnil zadané příkazy na jedničku, ale nechal se i pohladit.

Těšíme se na další spolupráci i v příštím školním roce.

Policie ČR

Normální je nekouřit

V rámci primární prevence rizikového chování se žáci 3., 4. a 5. třídy zúčastnili interaktivního programu o škodlivosti kouření, který pro ně připravila Pedagogicko-psychologická poradna.

Žáci si povídali si s lektorem o škodlivosti kouření a o tom, jak kouření ohrožuje lidský organismus. Zábavnou formou seznámili s tím, že kouření není normální součástí zdravého životního stylu.

Prevence kouření

9. B V PRAZE

V měsíci květnu se třída 9. B vypravila na výlet do Prahy.

A co se žákům v našem hlavním městě nejvíce líbilo?

Na výletě se mi nejvíce líbilo divadlo. Také expozice Mořský svět a projížďka na lodi. Byl to jeden z nejlepších výletů, na kterém jsme byli.

Mně se líbilo v Praze všechno, nejvíce asi filmové představení a také muzikál Čas růží. Skvělá byla projížďka po Vltavě. Od pana kapitána jsme se dozvěděli hodně zajímavostí o historii Prahy.

Celkem se mi líbil muzikál, protože jsme z našich míst krásně viděli zpěváky i hudebníky.

Moc se mi líbil muzikál, ale také nádherný interiér Hudebního divadla Karlín.

Jízdy metrem byly fakt super!

Nejvíce se mi líbilo kino a divadlo. Na muzikále jsem ještě nikdy nebyla, takže jsem si to hodně užila.

Největší zážitek v Praze byl, když jsme potkali herce Radima Fialu, který nás málem přejel na přechodu pro chodce.

V Praze se mi velice líbilo, viděli jsme spoustu zajímavých památek.

Myslím si, že celá třída výlet velmi užila. Prahu bych chtěla určitě ještě někdy navštívit. Je to krásné město.

Výlet jsme zvládli skvěle, určitě jsme si neudělali ostudu.

9. B v Praze

SEDMÁCI OBJEVOVALI ZVLÁŠTNOSTI HRANICKÉHO KRASU

Víte, co jsou to gejzírové stalagmity? Co je to aragonit a jak mohou v jeskyni vznikat „koblížky“? Ve které řece neteče obyčejná voda, ale minerálka? Které jeskyně jsou v naší republice nejteplejší? A jak se nazývá nejhlubší propast na světě?

… Tak na tyto otázky už znají odpovědi naši sedmáci. V pátek totiž vyrazili vlakem na výlet do Hranického krasu. Zde navštívili jedny z nejstarších lázní na Moravě – Teplice nad Bečvou, Zbrašovské aragonitové jeskyně, NPR Hůrka, Hranickou propast a zříceninu hradu Svrčov. Při průzkumu národní přírodní rezervace Hůrka si dokonce zahráli na detektivy. Každý z nich obdržel několik fotografií a musel vypátrat přesná místa, kde byly snímky pořízeny.

Zda se jim to podařilo, můžete zjistit ve fotogalerii.

Výlet 7. třída

ÚSPĚCH I V CELOSTÁTNÍM KOLE GEOLOGICKÉ OLYMPIÁDY!

Po prvním místě v krajském kole Geologické olympiády pokračovalo úspěšné tažení Veroniky Zetkové i v  kole celostátním. Konalo se ve středu 9. května na Ústavu geologických věd Přírodovědecké fakulty MU v Brně. Zde se sešlo 35 nejlepších „mladých geologů“ z celé České republiky, aby porovnali své znalosti z oblasti neživé přírody. Mezi soutěžícími bylo pouze 6 žáků základních škol, zbytek tvořili studenti gymnázií. I v tak těžké konkurenci se ale Veronice podařilo uspět a obsadit úžasné 8. místo! Děkujeme za opravdu skvělou reprezentaci naší školy!

Den s Armádou ČR

V pátek 11. května 2018 se na školním hřišti krátce rozezněly sirény a najížděla auta Armády ČR. Začínal náš projektový den v rámci vzdělávací oblasti Obrana státu. Tento projektový den byl naplánován pro žáky 6. – 9. tříd.

Vojáci vytvořili čtyři stanoviště – chemici, zdravotníci, sebeobrana a beseda o armádě a vojenských misích. U chemiků se žáci seznámili s nebezpečím použití chemických zbraní a mohli si dokonce vyzkoušet protichemický oblek. U zdravotníku si zopakovali zásady poskytování první pomoci. Někteří si osobně vyzkoušeli i přenos v nosítkách. V rámci sebeobrany zase prošli základní „výcvikem“, jak se ubránit a vyprostit při napadení.

Tato akce byla uskutečněna v součinnosti s Velitelstvím Pozemních sil a velením 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice. Ráda bych za spolupráci poděkovala především majoru Lumírovi Svobodovi, který nám pomohl tento projektový den zajistit.

Poděkování patří taktéž všem vojákům, kteří se na úspěšné akci podíleli:

nadrotmistr. Jaroslav Lenhart – velitel skupiny

rotmistr Jakub Svoboda

rotný Jiří Dudešek

četař Pavel Svoboda

četař Zbyněk Kordula

četař Jindřich Büchler

Těšíme se, že spolupráce s AČR bude pokračovat i v příštích letech.

Mgr. Helena Šmolová

Obrana státu - POKOS Den s Armádou ČR

VYŘAZENÉ KNIHY

V příloze se můžete podívat, jaké knihy nabídneme v příštím týdnu dětem k odprodeji za symbolickou cenu.

Zbylé knihy odevzdáme do školního sběru.